Kalendár podujatí

Prosíme prijímateľov, aby nám poslali info o podujatiach, ktoré vznikli s našou podporou.
Nižšie uvedené údaje nám prosím spolu s číslom žiadosti zasielajte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

AKTUÁLNE PODUJATIA 2018
termín názov podujatia miesto organizátor
26. 7. - 20. 9. 2018 Božena, Andrej, Martin Augustínovci,
Dve generácie
výstava
Kasárne / Kulturpark
Košice
Slovensko-český klub
v Slovenskej republike
27. 7. -30. 9. 2018 Prescipio
výstava  Mgr.Art Júlie Szunyog
Galéria národov v Pribeníku Julia Szunyog
1. 9. 2018 15. ročník Európskeho rómskeho kováčskeho sympózia Dunajská Lužná CHARTIKANO o. z.
1.9. 2018
17:00 hod.
Festival Vár Lak II Hradný areál mesta Fiľakovo OZ Iuvenes Neogradiensis
1.9. 2018
19:00 hod.
Preßburger klezmer band – dedičstvo /HERITAGE/ Ortodoxná synagóga
Prešov
Slovak Klezmer Association
2. 9. 2018
15:00 hod.
Cassovia Gipsy Fest
5. ročník
areál Alpinka  Košice
Čermeľská cesta
Samba o. z.
3. 9. 2018
16:00 hod.
Karel Čapek - život a dielo Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického
Michalovce
Český spolok v Košiciach
5. 9. 2018
17:00 hod.
Týždeň židovskej kultúry Renesančný kaštieľ 
v Galante
Galantské osvetové stredisko
5. 9. – 11. 10. 2018
18:00 hod.
Zlatý rez
výstava
výtvarného sympózia
Galéria Genevia
Dom kultúry Rimavská Sobota
Občianske združenie OXYMORON

6. 9. 2018

9:00 hod.

Dávne remeslá interaktívne
Workshop tradičných žitnoostrovských remesiel
Šamorín Fórum centrum
pre regionálny rozvoj
6. 9. 2018
18:00 hod.
Vernisáž výstavy
KATALIN HOLLÓ
BALANS
MaJel Rovás Centrum,
Alžbetínska 42, Košice
o. z. Rovás
9. -8. 9. 2018 Transart Communication 30 Nové Zámky Kassákovo centrum  K2IC intermediálnej kreativity
6. – 9. 9. 2018 Multikultúrny festival kút
8. ročník
Nádvorie Európy - Komárno Občianske združenie DALAFA Polgári Társulás
7. 9. 2018
17:00 hod.
Pocta Alexandrovi Ljubimovovi - slávnostná akadémia v skanzene Vihorlatského múzea Vihorlatské múzeum
Humenné
Rusínske záujmové združenie
7. 9. 2018
17:30 hod.
Csallóközi táncház Žitnoostrovský tanečný dom - 2018 Europa Rest and Bar,
Mierova 5523,
Dunajská Streda

Žitnoostrovské kultúrne občianske združenie

7. 9. 2018
18:00 hod.
Moravské Besedy
Skladatelia vážnej hudby
Prečín, Vládske MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
7. 9. 2018
19:30 hod.
Preßburger klezmer band – dedičstvo /HERITAGE/ Kostol sv. Juraja
Svätý Jur
Slovak Klezmer Association
7. – 8. 9. 2018 Are you free?
hudobný festival
Galéria súčasných maďarských umelcov, Dunajská Streda o. z. Na´conxypan
8. 9. 2018
15:00 hod.
Pocta Alexandrovi Ljubimovovi – seminár a  slávnostná akadémia v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola Múzeum Andyho Warhola
v Medzilaborce
Rusínske záujmové združenie
8. 9. 2018
15:00 hod.
FOLKLORIKA Amfiteáter za MsKS
Moldava nad Bodvou
MKS v Moldave nad Bodvou
8. 9. 2018
17:00 hod.
Preßburger klezmer band – dedičstvo /HERITAGE/ Synagóga
Kokava nad Rimavicou
Slovak Klezmer Association
8. 9. 2018 Tradičný vlastivedný poznávací pobyt Čierna Hora – Rajec-Jestřebí – Dolní Kounice
info: 0908 814 880
Český spolok v Bratislave

9. 9. 2018

13:30 hod.

Slávnosti Poľsko-Goraľskej kultúry v Starej Ľubovni Park na Námestí generála Štefánika
Stará Ľubovňa
Ľubovnianske osvetové stredisko
9. 9. 2018
15:00 hod.
Moravská Hudobná Tour - Moraváci to sú chlapci Zvolen, námestie SNP MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
9. 9. 2018
15:00 hod.
Spievajúce Údolie Ipľa Ipeľský Sokolec OV Csemadok Levice
9. 9. 2018
16:30 hod.
Preßburger klezmer band – dedičstvo /HERITAGE/ Synagóga
Lučenec
Slovak Klezmer Association
10. 9. – 3. 10. 2018 Mezitím na jiném místě
Století českého komixu
Ľubovnianska knižnica
Letná 6, Stará Ľubovňa
Český spolok v Košiciach
10. 9. – 30. 11. 2018 DNI ČESKEJ KULTÚRY 2018 Košice – Prešov – Sabinov – Stará Ľubovňa – Michalovce – Trebišov – Martin Český spolok v Košiciach a České centrum v Bratislave
12. 9. 2018
16:30 hod.
Literárne soirée 2018 Verejná knižnica
Jána Bocatia
Hlavná 48, Košice
Slovensko-český klub v Slovenskej republike
12. 9. 2018
17:00 hod.
Emil Kumlik
príbeh výnimočného knihovníka
výstava
Výstavná sála UKB
Michalská 1
Bratislava
Alexander Papp
12. 9. 2018
18:00 hod.
Týždeň židovskej kultúry Múzeum holokaustu
v Seredi
Galantské osvetové stredisko
12. 9. – 26. 9. 2018 Škola žurnalistiky II.
výber účastníkov kurzu
prihlasovanie do 29. 9. 2018
na e-mailovej adrese
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Redakcia národnostného vysielania Rádia Patria
13. 9. – 4. 11. 2018 Pamätná výstava
František Gyurkovits
Múzeum kultúry
Maďarov na Slovensku
Žižkova 18, Bratislava
Občianske združenie
Tradície a hodnoty
13. 9. 2018 11:00 hod. Rómovia a SNP
beseda
Veľké štúdio RTVS
Moyzesova ulica Košice
Redakcia národnostného vysielania Rádia Patria
Štúdio Košice
13. 9. 2018 Po 100 rokoch
Správa o stave maďarskej komunity na Slovensku I-II.
Fórum
inštitút pre výskum menšín
Parková 4, Šamorín
Fórum
inštitú t pre výskum menšín
13. 9. 2018
9:30 hod.
Okno cez umenie 2018
Muzikálové herectvo
Budova SNM v Martine
Prihlásenie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Kultúrne centrum Museum
13. – 14. 9. 2018
14:00 hod.
Černovodský festival Kultúrny dom v Čiernej Vode Obec Čierna Voda
13. 9. – 3. 10. 2018
16:00 hod.
Československá státnost
2018
výstava
Verejná knižnica Jána Bocatia Český spolok v Košiciach
Český spolok v Bratislave
14. 9. 2018
16:00 hod.
40. výročie založenia Moldavského ženského spevokolu

MSKS v Moldave nad Bodvou

ZO Csemadok

v  Moldave nad Bodvou

14. 9. 2018
17:00 hod.

Koncert

Ukrajinského zboru Karpaty s doprovodom sláčikového orchestra Musica Iuvenalis

Filharmónia
Užhorod – Ukrajina
Občianske združenie "KARPATY KOŠICE"
14. – 15. 9. 2018 ConnectiNFG Klub NFG
Korzo Bélu Bartóka 788/1
Dunajská Streda
Mestské kultúrne stredisko Čaplára Benedeka
14. – 16. 9. 2018 ESZTERLÁNC – 9. ročník
Celoštátny festival detských folklórnych súborov
MSKS, Rimavská Sobota, 
Námestie slobody 30, Fiľakovo
Fond kultúry n.f.
14. – 16. 9. 2018 Medzibodrožský kultúrny festival Kráľovský Chlmec Mesto Kráľovský Chlmec
15. 9. 2018 5. Festival podunajskej kultúry Bratislava  – Jarovce Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku - Hrvatski kulturni savez u Slovačkoj
15. 9. 2018 Dávne remeslá interaktívne
workshopy
Blatné na Ostrove Fórum centrum
pre regionálny rozvoj

15. 9. 2018

9:00 hod.

Putovný festival

Údolia Bodvy a Rudohoria

Vyšný Medzev Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria
15. 9. 2018
12:30 hod.
Hudobný festival
Po stopách dávnych legiend
a výstava Svätej Koruny
Ul. M. Korvína, Hlavná,
kostol sv. Martina,
obec Dolný Štál
Obec Dolný Štál
15. 9. 2018
15:30 hod.

premietanie dokumentárneho filmu V OSÍDLACH VEĽMOCÍ

Zápas podkarpatských Rusínov o miesto v rodine európskych národov

Obecný úrad Habura
okres Medzilaborce

Združenie inteligencie
Rusínov Slovenska
15. 9. – 5. 10. 2018 Umenie pre každého
výstava
Pamätný dom Júliusa Szabóa Lučenec Klub priateľov Júliusa Sabóla
15. 9. 2018
12:30 hod.
Romane Hangi
4. festival rómskej kultúry
v Šahách
Hlavné námestie Šahy Mesto Šahy
15. 9. 2018
15:00 hod.
Moravská Hudobná Tour - Moravští chorváti Jarovce, areál KD MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
15. 9. 2018
19:00 hod.
Fialka z Montmartru
divadelné predstavenie
Kultúrny dom
v obci Ptruška
Obec Ptruška
16. 9. 2018

Chorvátsky deň

Hrvatski dan

Bratislava  – Jarovce Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku - Hrvatski kulturni savez u Slovačkoj
16. 9. 2018
14:00 hod.

festival a prehliadka
SPOZNAJTE NÁS

prezentácia rómskej kultúry

Dvor u Šavaňu
Podhradská ul., Fiľakovo
Minorita pre všetkých
 občianske združenie
17. 9. 2018
17:00 hod.
Týždeň židovskej kultúry Inovatech Sládkovičovo Galantské osvetové stredisko
17. 9. 2018
17:00 hod.
Beseda s Knižným klubom Paľikerav Hudobné oddelenie VKJB, Hlavná 48, Košice Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach
17. – 24. 9. 2018 Výstava kníh a LP platní prezentujúca rómsku kultúru Hudobné oddelenie VKJB, Hlavná 48, Košice Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach
18. 9. 2018
17:00 hod.
Hudobno-dramatické podujatie s ochutnávkou tradičných rómskych jedál Hudobné oddelenie VKJB, Hlavná 48, Košice Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach
19. 9. – 9. 11. 2018 Od vojnového požiaru k spoločnému štátu Čechov a Slovákov
výstava k 100. výročiu vzniku Československa

Kultúrno-vzdelávacie centrum ŠVK v Košiciach, Pribinova 1

Český spolok Košice
21. 9. 2018
9:00 hod.
Najmocnejšie kúzlo
Kouzla Čarodejnice Kláry
Mestská knižnica mesta Piešťany, Školská 19 Mestská knižnica
mesta Piešťany
21. 9. 2018
11:00 hod.
Mladí lámu ľady
workshop

Gymnázium Mihálya Tompu

Rimavská Sobota

TANDEM, n.o.
21. 9. 2018
19:00 hod.
Edith a Marlene
 divadelné predstavenie  Jókaiho Divadla z Komárna
OKC Rožňava

Základná organizácia Csemadok Rožňava

21. – 23. 9. 2018
16:30 hod.
Český Špalíček
alebo Bolo nebolo
Zlatá Idka Český spolok Košice
22. 9. 2018
9:00 hod.
Umelecká tvorivá dielňa Motolla ZŠ J. Kármána, Lučenec Pro Futuro
22. 9. 2018
9:30 hod.
Okno cez umenie 2018
jazzová improvizácia, interpretácia a harmónia
Budova SNM v Martine
Prihlásenie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Kultúrne centrum Museum
22. 9. 2018
14:00 hod.
Podunajský folklórny festival

Javisko na pešej zóne

Štúrovo

Folklórne združenie Kisbojtár
22. 9. 2018
16:00 hod.
18. ročník
Folklórny festival
Dedičstvo otcov

Kultúrny dom

Ohrady

Ženská spevácka skupina v Ohradách
22. 9. 2018
18:00 hod.
IV. stretnutie spevákov Samu Kati Plešivec Zdruzenie Pro Korona
22. 9. 2018
18:00 hod.
Večer rómskej kultúry
2018
Kultúrny dom Samka Dudka
v Myjave
Osveta myjavských Rómov

22. 9. 2018

18:30 hod.

Svetlá nad bunkrami Slanské vrchy
info: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Slovensko-český klub
v Slovenskej republike
22. – 23. 9. 2018 Oslavy 610. výročia
prvej písomnej zmienky o obci BRUSNICA
Obec Brusnica Obec Brusnica
22. – 23. 9. 2018 Čo dokážu naše ruky
 prezentácia spracovania ľanu a ukážky tkáčstva
Skanzen
Stará Ľubovňa

Ľubovnianske múzeum

hrad v Starej Ľubovni

22. – 23. 9. 2018
16:00 hod.
Deň sliviek 2018 Hosťovský dom Aranka a okolie, Malé Trakany, Ul. Marasa 201 Malé Trakany a okolie- Kistárkány és környéke
23. 9. 2018
17:00 hod.
Tanec spája
Tanečné domy Szőttes
Námestie 1. mája 10
Bratislava
Komorný folklórny súbor Szőttes Kamara Néptáncegyüttes
23. 9. 2018
18:00 hod.
Šanca pre mladé
spevácke talenty
koncert
Koncertná sieň ZUŠ
Dunajská Streda
Občianske združenie NATALI
24. 9. 2018 Literárny zemepis Slovenska a strednej Európy

Dekanská zasadačka PF UJS, 94501 Komárno,

Bratislavská cesta 3322

Katedra slovenského jazyka a literatúry Pedagogickej fakulty Univerzity J. Selyeho
24. 9. 2018
8:30 hod.
Komisár Vrťapka Mestská knižnica mesta Piešťany, Školská 19 Mestská knižnica
mesta Piešťany
24. 9. 2018
13:00 hod.
Bokor Klára: Mystický Tibet
prednáška a premietanie
Kultúrny Dom
obec Farná
Obec Farná
24. 9. 2018
18:00 hod.
Rozumíme si ještě?
Literárno-hudobný program ostravských a košických konzervatoristov
Východoslovenská Galéria, Hlavná 27, Košice Český spolok v Košiciach
25. 9. 2018
17:00 hod.
Čapkovci a Slovensko Veľká sála Csemadoku
Nám. 1. mája 10-12
Český spolok Bratislava
26. 9. 2018 Litera-túra, okružná cesta autorov, Pro literatúra 2018 Komárno, Sokolce, Pribeta, Chotín, Iža, Marcelová, Zlatná na Ostrove Spoločnosť maďarských spisovateľov na Slovensku
27. 9. 2018
10:00 hod.

Romathan na scéne

Ako Boh stvoril Róma
rozprávka + workshop malých javiskových foriem

Estrádna sála DK
Vranov nad Topľou
Mestský dom kultúry, príspevková organizácia
 Vranov nad Topľou
27. 9. 2018
18:00 hod.
Dni Českej kultúry 2018
Otvárací koncert speváckeho zboru MENDÍK
Historická radnica, Hlavná 59, Košice Český spolok v Košiciach
28. 9. 2018
12:00 hod.
11. ročník súťaže výtvarného umenia na počesť
Harmosa Károlyho
Múzeum kultúry
Maďarov na Slovensku
Žižkova 18, Bratislava
Protestantský maďarský vzdelávací a kultúrny spolok na Slovensku
28. 9. 2018
18:00 hod.
Vtedy a dnes – po stáročia vedľa seba, škola tanca a prednáška Kultúrny dom, Stará Ľubovňa Molodŷ Rusynŷ
28. 9. 2018
19:00 hod.
Cigáni idú do neba Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu, Komárno TEÁTRUM
29. 9. 2018
9:30 hod.

Okno cez umenie 2018

Workshop pre basovú gitaru, interpretácia a harmónia

Budova SNM v Martine
Prihlásenie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Kultúrne centrum Museum
29. 9. 2018
13:00 hod.
Jiloskero Hangóro
festifal rómskej kultúry
Veľká sála Domu kultúry
A. Sládkoviča v Detve
Kultúrne centrum A. Sládkoviča v Detve
29. 9. 2018
14:00 hod.
Prehliadka amatérskych folklórnych súborov a spevákov z Gemera Športové ihrisko v Rimavskej Seči Občianske združenie Občiansky a podnikateľský spolok Rimavská Seč
29.9. – 23.10. 2018 Živá architektúra ‘48
výstava
maJel Rovás Centrum
Alžbetína 42, Košice
Občianske združenie Rovás
30. 9. 2018
10:00 hod
a 15:00 hod.
Koncerty Ukrajinského zboru Karpaty 10:00 hod. obec Rakovčík
15:00 hod obec Vladiča
okres Svidník
Občianske združenie "KARPATY KOŠICE"
30. 9. 2018
15:00 hod.

Koncert folklórneho súboru

Svätováclavské hody

Congress Hotel Centrum
Južná trieda 2A, Košice
Český spolok v Košice
30. 9. 2018
18:00 hod.
ROMAFEST
tradičný festival
rómskej kultúry
Park pri Neogotickom
kaštieli v Galante
Spolok pracovníkov miestnej a regionálnej kultúry Slovenska v Galante
1. 10. 2018
16:00 hod.
Karel Čapek
Hovory s T. G. Masarykom
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického
Michalovce
Český spolok v Košiciach
1.-11. 10. 2018 12. výtvarné sympózium
Meger Art Veľký Meder
Kúria Plauter
Veľký Meder
Občianske združenie
PRO MEGERE
2. 10. 2018
17:00 hod.
T. G. Masaryk
vo fotografii
Galéria v Caraffovej väznici
Prešov
Český spolok v Košiciach
2. – 4. 10. 2018 Alternatíva 2018 – Festival nezávislyých divadiel MSKS Csaplára Benedeka, Dunajská Streda Ad valorem
3. 10. 2018
15:00 hod.
České korene v Luxemburgu a Belgicku – projekcia a beseda Spoločenký klub Českého spolku v Košiciach
Hlavná 70
Český spolok v Košiciach
3. 10. 2018
16:30 hod.
čaro ľudových piesní Verejná knižnica
Jána Bocatia
Hlavná 48, Košice
Slovensko-český klub
v Slovenskej republike
4. 10. 2018
17:30 hod.
Radosť pre komunitu Mestská knižnica v Štúrove
4. 10. 2018
18:00 hod.
Dni českej kultúry 2018
KONCERT – Martinu Strings Prague
Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša, Ul. M. Benku 7, Prešov - Sekčov Český spolok v Košiciach
a Český spolok v Bratislave

5. 10. 2018

17:00 hod.

 Dni českej kultúry 2018 Slovenské národné múzeum v Martine, Malá hora 2 Český spolok v Košiciach
5. 10. 2018
18:00 hod.
OSvobozené divadlo
koncert
Galéria Zemplínskeho osvetového strediska Michalovce Český spolok v Košiciach
5. 10. 2018
19:00 hod.
Preßburger klezmer band – dedičstvo /HERITAGE/ Elektráreň Piešťany Slovak Klezmer Association
5. – 7. 10. 2018
17:00 hod.
Text-túra
workshop pre mladých talentovaných spisovateľov
Ipeľský Sokolec č.156
 Penzinón Včielka
Spoločnosť maďarských spisovateľov na Slovensku
6. 10. 2018
9:30 hod.
Okno cez umenie 2018
telo ako nositeľ významu
Budova SNM v Martine
Prihlásenie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Kultúrne centrum Museum
7. 10. 2018
15:00 hod.
Divadeľné predstavenie
Faraoni
Kultúrny dom Topoľa Divadlo Alexandra Duchnoviča
7. 10. 2018
16:00 hod.
18:00 hod.
15. jubilejná spomienková slávnosť Jána Bihariho
slávnostný galaprogram

Pamätník Jána Bihariho

Divadelná sála MsKS Benedeka Csaplára Dunajská Streda

Občianske združenie Dunajskostredských rómskych muzikantov
13. 10. 2018
7:30 hod.
Sto rokov po...
 vojenské cintoríny        
 z 1. svetovej vojny
Severovýchod Slovenska
 info: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Slovensko-český klub
v Slovenskej republike
20. 10. 2018
9:30 hod.
Okno cez umenie 2018
Hlas
Budova SNM v Martine
Prihlásenie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Kultúrne centrum Museum
21. 10. 2018
19:00 hod.
Cigáni idú do neba Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu, Komárno TEÁTRUM
27. 10. 2018
14:00 hod.
Okno cez umenie 2018
Bubeník ako tanečník a verný druh rytmu
Budova SNM v Martine
Prihlásenie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Kultúrne centrum Museum
27. 10. 2018
17:00 hod.
100. výročie vzniku Československa
koncert
Konzervatórium – hudobný sál
Timonova 2, Košice
Slovensko-český klub
v Slovenskej republike
5. 11. 2018
16:00 hod.

Josef Čapek - život a dielo
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického
Michalovce
Český spolok v Košiciach
24. 11. 2018
17:00 hod.
Čas vianočný, koncert Evanjelický kostol
Mlynská ul., Košice
Slovensko-český klub
v Slovenskej republike
UPLYNULÉ PODUJATIA 2018
8. 2. 2018 Moravská Hudobná Tour, otvorenie Kultúrny dom Plevník, Drienové

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

9. 2. 2018 Moravské Besedy
Jarné tradície na Morave 1

Kultúrny dom Prečín

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

11. 2. 2018 Dedičstvo Moravanov Obec Plevník-Drienové MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
17. 2. 2018 Moravská Hudobná Tour, regióny blízke Morave - koncert Kino Mier Považská Bystrica

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

24. 3. 2018 Moravské Besedy
Poznáme Moravu? - kvíz
Penzión Relax centrum LUPENA Domaniža

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

1. 4. 2018 Moravské Besedy
Jarné tradície na Morave 2
Kultúrny dom Plevník, Drienové

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

7. 4. 2018
14:00 hod.
14. ročník Dní českej kultúry Galéria na Tehelnej 4, Zvolen Český spolok vo Zvolene
19. 4. 2018
15:00 hod.
Slovo domova: Karel Poláček, život a dielo spisovateľa a humoristu Miestnosť klubu ČSvK,
Hlavná 70, Košice
Český spolok v Košiciach
21. 4. 2018
10:00 hod.
28. prehliadka v umeleckom prednese žien: Struny Srdca Iriny Nevickej Múzeum ukrajinskej kultúry – SNM, Svidník Zväz Rusínov-Ukrajincov Slovenskej republiky
21. 4. 2018
16:00 hod.
Dni Ukrajiny 2018 Košice,
„Ctíme si svoje tradície a významné osobnosti“
Kasárne Kulturpark, budova Alfa, Kukučínova 2, Košice
Občianske združenie „Karpaty Košice“

27.4.2018

Moravské Besedy
Prírodné pamiatky Moravy
Horská Chata Vládske, Prečín

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

27. 4. 2018
18:00 hod.
Večer maďarských piesní, „Hajlik a rózsafa” Nótaest Obec Vydrany Obec Vydrany
27. 4. 2018
19:00 hod.
Prehliadka tanečných súborov Divadeľná sála MsKS,
Veľký Meder
City Dance Club
28. 4. 2018
17:00 hod.
Kolektívna výstava – Spolku dunajských umelcov Štefana Gerstnera Galéria Csemadok, Námestie Kossutha 3, Komárno
Csemadok - základná organizácia Komárno
29.4.2018 Moravská Hudobná Tour,
Po stopách Veľkej Moravy
Rotunda sv. Juraja Nitrianska Blatnica

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

29.4.2018 Masaryk z Hodonína Obec Topoľčianky MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
3. 5. 2018
17:30 hod.
Výstava k 14. výročiu narodenia Istvána Medgyaszayho Ventrum MoJel Rovás
Alžbetína 42
5. 5. 2018 Moravská Hudobná Tour
In vino veritas
Mestké kultúrne centrum Galanta

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

7. 5. 2018
16:00 hod.
Prednáška spojená s besedou: I. ČSR Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického, Michalovce Miestny klub Michalovce
Českého spolku v Košiciach
8. 5. 2018
9:30 hod.
5. Magyar Majális Dunajská Streda Mládežnícka rada Csemadok
Dunajská Streda
11. 5. 2018
16:30 hod.
Dni fotografie v Leviciach 2018 Synagóga Levice Regionálne osvetové stredisko
v Leviciach
16. 5. 2018
17:00 hod.
Rezső Szalatnai – a jeho pozostalosť Brämerova kúria
Žižkova 18, Bratislava
SNM – Múzeum kultúry maďarov na Slovensku
17. 5. 2018
15:00 hod.
Slovo domova: Jiří Wolker a Jiří Orten, básnici, ktorí milovali svet a zomreli mladí Miestnosť klubu ČSvK, Hlavná 70, Košice Český spolok v Košiciach
18.-20. 5. 2018
16:30 hod.
Český Špalíček
aneb bylo nebylo
Zlatá Idka Český spolok v Košiciach
18. 5. 2018
8:00 hod.
O písmenách
Tvorivá dielňa
Kremnická 26, Bratislava - Petržalka RD Studio s.r.o.
19. 5. 2018
10:00 hod.
12. štrúdľový festival Trhová Hradská Obecné zastupiteľstvo Trhová Hradská
22.-31. 5. 2018 Sympózium kreslenia Ma Jel Rovás Központ
Alžbetina 42
Rovás
občianske združenie
23. 5. 2018
17:00 hod.
Zlaté storočie ruskej kultúry Štúdio SKD Martin Ruslana
občianske združenie
23. – 27. 5. 2018 15. Stretnutia v Poiplí Šahy Mesto Šahy
24. 5. 2018
8:00 hod.
O písmenách
Tvorivá dielňa
Kremnická 26, Bratislava - Petržalka RD Studio s.r.o.
24. 5. 2018
9:30 hod.
Zázračný oriešok
Keď čítanie je čtení
10. ročník
Hotel Magnólia
Piešťany
Mestská knižnica mesta Piešťany
24. 5. 2018
15:30 hod.
Výstava Eugena Bárkanyho
Medzi Prešovom a Bratislavou
Židovské komunitné múzeum
Židovské komunitné múzeum
24. 5. 2018
18:00 hod.
Hybrid Art
vernisáž
Ma Jel Rovás Központ
Alžbetina 42
Rovás
občianske združenie
25. 5. 2018
15:00 hod.
Romafest MsKS Štúrovo Folklórne združenie Kisbojtár
26. 5. 2018 Festrom – rómsko-slovenský hudobný festival Rastislavice, okres Bardejov Umelecké centrum F6, Gréckokatolícka rómska misia,
Horúci tím
26. 5. 2018 4. folklórny festival v Bodíkoch Obec Bodíky Obecný úrad Bodíky
27. 5. 2018
15:00 hod.

13. ročník festivalu „Mladí hudobníci“

na počesť Fáyla Frigyesa

Amfiteáter
Veľká Čalomija
Csemadok – Veľká Čalomija
OV Csemadok – Veľký Krtíš
28. – 30. 5. 2018 Výtvarný seminár
maliarsky plenér
Košice Český spolok v Košiciach
(pre podrobnosti kontaktujte kanceláriu)
29. 5. 2018
17:00 hod.
„Južná Amerika
očami diplomata 2“
Veľká sála Csemadoku, Nám. 1.mája 10-12, Bratislava
Český spolok Bratislava
29.5-1.6.2018
8:30 hod.
Podunajská jar Kultúrne stredisko Dunajská Streda

Maďarský osvetový inštitút

30. 5. 2018
19:00 hod.
Beseda s NEV – Matin Karaš – o Dni Rusínov Vysielanie Patria RTVS Rádio Patria RTVS
2. 6. 2018
17:00 hod.
Prehliadka speváckych zborov a kladenie vencov pri soche Bélu Bartóka
Námestie Bélu Bartóka
Mestská samospráva 
             vo Veľkom Mederi
2.-3.6. 2018
10:00 hod.
Dni nemeckej kultúry Chmeľnica, Horný Spiš Karpatskonemecký spolok na Slovensku
2. – 3. 6. 2018 KAMIENKA
Festival folklóru
Rusínov-Ukrajincov Slovenska
Obec Kamienka Zväz Rusínov-Ukrajincov
Slovenskej republiky
4. 6. 2018
9:00 hod.
Súťaž Arnolda Ipoyiho v prednese ľudových rozprávok v maďarskom jazyku Rožňava Maďarský osvetový inštitút
4. 6. 2018
16.00 hod.

Štefánik v literatúre
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického
Michalovce
Český spolok v Košiciach
5. 6. 2018
10:00 hod.
Rozumíme si ještě? Konzervatórium Timonova 2, Košice Český spolok v Košiciach
5. 6. 2018
10:30 hod.
Po 100 rokoch
Správa o stave maďarskej komunity na Slovensku
Fórum
inštitút pre výskum menšín
Parková 4, Šamorín

Fórum
inštitút pre výskum menšín
6. – 30. 6. 2018 Výstava pri príležitosti
100. výročia vzniku Československa a 25. výročia Českého spolku Bratislava
Galéria Slovenského rozhlasu
Mýtna 1, Bratislava
Český spolok v Bratislave
7. 6. 2018
16:30 hod.
Záhradný koncert Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach Český spolok v Košiciach
7. 6. 2018
10:00 hod.
Deň Rusínov v RTVS
verejná nahrávka
Múzeum rusínskej kultúry v Prešove Rádio Patria RTVS
8. 6. 2018 Z hradu na hrad Kultúrny dom - Jesenské
Rimavská Sobota
Pro scholis
9. 6. 2018
15:00 hod.
Mulatos Romale – multikultúrny dialóg rómskeho etnika Amfiteáter
Kráľovský Chlmec
Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia
9. 6. 2018
18:00 hod.
Letná harmónia Evanielický kostol - Sabinov Český spolok v Košiciach
10. 6. 2018
14:30 hod.
Juniáles 2018 Veľká Čalomija Oblastný výbor Veľký Krtíš
11. 6. 2018
18:30 hod.
Studium Carpato-Ruthenorum
2018
Univerzitná kaviareň
Ul. 17. novembra č. 13
Inštitút rusínskeho jazyka a kultúry Prešovskej univerzity v Prešove
12. 6. 2018
14:05 hod.
Rusíni v Zem spieva Veľké štúdio RTVS
v Košiciach; Moyzesova 7

Rádio Patria RTVS
13. – 17. 6. 2018 Svidník na plátne 2018
výtvarný plenér
Skanzen Svidník
výstava 17.6., 13:00 hod.
Mestský úrad Svidník
14. 6. 2018
16:00 hod.
Seminár pri príležitosti 25. výročia podpísania Zmluvy o dobrom susedstve, priateľských vzťahoch a spolupráci medzi SR a Ukrajinou Justiho sieň,
Primaciálny palác
Slovensko-ukrajinská spoločnosť
15. 6. 2018
14:00 hod.
divadelné predstavenie
Paul Maar: Hopdebna
Kultúrny dom Plešivec Jókaiho divadlo
15. 6. 2018
17:00 hod.
Moravské Besedy - Veselo u cimbálu Kultúrny dom Prečín MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
15. 6. 2018
18:00 hod.
Čertižňanská svadba a ukážky z tvorby Semena Hulaka-Armetovského Dom kultúry Ružinov – malá sála Hudobno-dramatický súbor Tarasa Ševčenka v Bratislave
15. 6. 2018
18:00 hod.
Koncert ženského
speváckeho zboru 2018
Evanjelický kostol
sv. Ducha
Český spolok v Košiciach
16. 6. 2018
7:45 hod.
Jaroslav Hašek - po stopách románu Dobrý vojak Švejk odchod z Košíc cez Humenné a Sanoku Český spolok v Košiciach
16. 6. 2018
od 8.30 hod.
11. Recitačný festival Attilu Kaszása Komárno Zväz maďarských pedagógov na Slovensku
16. 6. 2018
11:00 hod.
Dni českej kultúry Múzeum vo Svätom Antone Český spolok vo Zvolene
16. 6. 2018
13:30
9. Mierovský medzinárodný folklórny festival Kultúrny dom Mierovo Csemadok Mierovo
16. 6. 2018
16:45 hod.
Galakoncert ženského
speváckeho zboru 2018
Bazilika Narodenia Panny Márie Český spolok v Košiciach
16. 6. 2018
15:00 hod.
16. Tokajský festival
v Borši
Obec Borša KC medzibodrožia a Použia, Kráľovksý Chlmec

16. 6. 2018

18:00 hod.

Pytačky – A. P. Čechov
Medveď – A. P. Čechov
Divadlo Alexandra Duchnoviča, Prešov Divadlo Alexandra Duchnoviča, Prešov

16. – 17. 6. 2018

30. festival chorvátskej kultúry
Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku; Istrijská 68
Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku
16. – 17. 6. 2018 Česi na južnom Slovensku – po stopách českých odborníkov a bratríkov Teplý vrch, hrad Blh, kras Slovensko-český klub v Slovenskej republike
17. 6. 2018
14:00 hod.
Juniáles 2018 - Medzinárodné stretnutie umeleckých kolektívov Dom Csemadoku, Galanta Csemadok Galanta
17. 6. 2018
10:45  hod.
Koncert ženského
speváckeho zboru 2018
Gréckokatolícky kostol sv. Pátra Pia Český spolok v Košiciach
21. 6. 2018
10:30 hod.
Farebný svet – Coloriskeri luma Univerzitná knižnica, Bratislava O.Z. Romano Kher – Rómsky Dom
22.-23.6. 2018 23. ročník Sviatku kultúry a vzájomnosti Hrad a múzeum, Kežmarok Karpatskonemecký spolok na Slovensku
23. 6. 2018
13:00 hod.
Spievajúca Tisa Veľké Trakany Csemadok – Veľké Trakany
22. – 24. 6. 2018 Festival Kultúry a športu Medzilaborce Mesto Medzilaborce
22.6.-27.7. 2018 V dvoch svetoch – 25 nemeckých príbehov Múzeum v Kežmarku výstavná sieň SNM – Múzeum kultúry karpatských Nemcov
24. 6. 2018 Slávnosti rusínskych buditeľov Duchnoviča a Pavloviča Belověža – okres Bardejov Rusínska obroda na Slovensku
24. 6. 2018
15:00 hod.
Na Švatoho Jána
prehliadka spevu, tanca a krojov
Obec Jakubany Obec Jakubany
24. 6. 2018
15:00
Spomienka na
Majstra Jana Husa
Nižná Myšľa
 – Svinia – Košice
Český spolok Košice
(pre podrobnosti kontaktujte kanceláriu)
27.6. – 1.7. 2018 60. gombasecké Celoslovenské kultúrne slávnosti Amfiteáter Gombasek Cssemadok Rožňava
29. 6. 2018
18:00 hod.
9. ročník medzinárodnej letnej školy rusínskeho jazyka a kultúry Prešovská univerzita v Prešove PUP – Ústav rusínskeho jazyka a kultúry
29. 6. 2018
18:00 hod.
Prezentácia knihy A. Tótha, L. Novotného, M. Stehlíka:
Národnostné menšiny v Československu 1918-1938
Sídlo SMK, Bratislava, Čajakova 8 OZ Petržalka Engerau-Ligetfalu PT a maďarský inštitút v Bratislave, Fond Karpatská kotlina, Csemoadok Petržalka
29. – 30. 6. 2018 3. Medzinárodná historická konferencia – 1948 – Z bezdomovia do totality Sídlo SMK, Bratislava, Čajakova 8 OZ Petržalka Engerau-Ligetfalu PT a maďarský inštitút v Bratislave, Fond Karpatská kotlina, Csemoadok Petržalka
2. 7. 2018
11:00 hod.
Kouzelný les Hotel Garden
Košická Belá
Český spolok v Košiciach
2. – 6. 7. 2018
13:00 hod.
Letný literárny
mládežnícky camp
Hotel La Perla
Radzovce
OZ Rómsky literárny klub
2. – 6. 7. 2018 8. ročník výtvarného a umeleckého tábora Károlya Harmosa Dom maďarskej kultúry RÉV, Komárno Protestantský maďarský vzdelávací a kultúrny spolok na Slovensku
2. -6. 7. 2018 25. ročník recitačného tábora Móra Jókaiho Dom maďarskej kultúry, Komárno Zväz maďarských pedagógov na Slovensku
3. – 6. 7. 2018 Festival na matúšovej zemi Veľké Úľany Csemadok Veľké Úľany
5. 7. 2018
12:00 hod.
Cyrilometodské slávnosti v skanzene pod hradom Ľubovňa Kostol sv. Michala Archanjela
Stará Ľubovňa
Ľubovnianske múzeum Hrad v Starej Ľubovni
5. 7. 2018
17:00 hod.
Koncert Leť naša pieseň Kaštieľ – Košice – Krásna OZ Karpaty Košice
7. 7. 2018 Kultúrne leto pod Minčolom Obec Šarišské Jastrabie Obec Šarišské Jastrabie
7. 7. 2018 16. janícke dni 2018 Umenie a tradícia III. výtvarné tvorivé dielne pre deti a mládež Obec Janík OZ Pála Fecsóa
7.7. 2018
13:00 hod.
Deň obce Veľké Dravce Veľké Dravce Obec Veľké Dravce
7. 7. 2018
16:30 hod.
25. ročník Kultúrnych slávností gemerských Maďarov Kultúrny dom  – Jesenské Csemadok – Rimavská Sobota
Csemadok – Jesenské
7. 7. 2018
18:00 hod.
Deň Csemadoku v Sládkovičove Pred budovou Inovatechu v Sládkovičove Csemadok – Sládkovičovo
8. 7. 2018
16:30 hod.
Festival národností Sirén Ptruška Obec Ptruška
8. – 14. 7. 2018 III. Fabotó Citera, Népzene és Néptánc Tábor Bosák centrum Energosun
Veľké Kapušany
Citarová skupina Fabotó
9. 7. 2018 Dávne remeslá interaktívne
workshopy
Šamorín Fórum centrum
pre regionálny rozvoj
9. 7. 2018
12:30 hod.
27. letná akadémia Móra Jókaiho Jókaiho divadlo, Komárno Zväz maďarských pedagógov na Slovensku
9. – 13. 7. 2018 Letný denný remeselnícky tábor - 11. ročník  Kultúrneho festivalu Attilu Kaszása 2018 Dom ľudového bývania a Kultúrno – spoločenské a informačné centrum v Žihárci

Pro Traditione Zsigárd

9. – 13. 7. 2018 Horenka – detské letné tábory Považská Bystrica, Prečín MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
9. – 18. 7. 2018 Medzinárodný letný tábor detí a mládeže v Chorvátsku Selce – Hostel Karlovac
Chorvátsko
Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku
10. a 12. 7. 2018 Keď čítanie je čtení
10. ročník
Mestská knižnica mesta Piešťany Mestská knižnica mesta Piešťany
10. – 13. 7. 2018 Tábor Kukkonia Vila Maria, Malý Lúč Kukkonia
10. – 14. 7. 2018 17. Remeselnícky tábor v Krásnohorskej Dlhej Lúke Remeselnícky dom a jeho okolie v Krásnohorskej Dlhej Lúke Združenie gemerských remeselníkov
11. 7. 2018 Umenie a tradícia III. - výtvarné tvorivé dielne pre detí a mládež Zádiel, okres Košice OZ Pála Fecsóa
12. 7. 2018
19:00 hod.
Galakoncert 5. medzinárodného majstrovského kurzu operného spevu Gurgena Ovsepiama Nádvorie Mestského úradu Dunajskej Stredy OZ NA’CONXYPAN
OZ Gradus Montana
13. 7. 2018
18:00 hod.
Galavčer - Fabotó Citera Bosák centrum Energosun
Veľké Kapušany
Citarová skupina Fabotó
13. – 22. 7. 2018

„Spoznávame život

našich predkov“
rómske releslá a folklór,
zvyky a tradície (6. ročník)

Kokava nad Rimavicou - Línia - Chata Ipeľ

Zvonček o. z.
14. 7. 2018
12:00 hod.
Tajomstvo Dobrohoštských pecí Obec Dobrohošť Obec Dobrohošť
15. 7. 2018
13:00 hod.
Fest pod kremnicom Futbalové ihrisko
Nová Sedlica

Obec Nová Sedlica

15. 7. 2018

15:00 hod.

Festival rusínskej kultúry Obec Oľšavka
Areál obecného úradu
Obec Oľšavka,
Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku
15. 7. 2018
15:00 hod.
Festival ľudovej kultúry Amfiteáter Nižná Olšava Obec Nižná Olšava
16. 7. 2018
18:00 hod.
Ruská pieseň - koncert Kultúrne centrum trenčianske Stankovce Ruská asiciácia BEREGA
16. – 20. 7. 2018 Kresťanský tvorivý tábor
s digitálnou fabrikáciou
ZŠ Mihálya Katonu s VJM – Katona Mihály AI, Búč Zväz maďarských rodičov na Slovensku
19. – 28. 7. 2018 Medzinárodný letný tábor detí a mládeže v Chorvátsku Selce – Hostel Karlovac
Chorvátsko
Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku
21. 7. 2018
14:00 hod.
4. ročník Steiger Gipsy Fest Mestský štadión
v Žarnovici

OZ Black and White

21. 7. 2018
14:00 hod.
Hudobný festival na Gemeri Gemerská Ves Obec Gemerská Ves
21. 7. 2018
17:00 hod.

6. Festival chorvátskej kultúry

DOBRODOŠLI

Hviezdoslavovo námestie
Bratislava
Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku
21. – 28. 7. 2018 Detské tvorivé dielne
„Krokom k umeniu“
Žiarská Dolina
Hotel Spojár
Poľský klub
23. 7. 2018
9:00 - 17:00 hod.
11. Manó tábor Obec Mužla Obec Mužla
23. – 27. 7. 2018 Horenka – detské letné tábory Považská Bystrica, Prečín MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
23. – 29. 7. 2018 Umenie bez hraníc
10. výtvarná tvorivá dielňa
Dom umelcov „Ilona“
Veľký Kamenec
Kamenecké občianske združenie pre kultúru Medzibodrožia
26. – 28. 7. 2018 Gypsy Fest
World Roma Festival
Námestie SNP, 811 01 Bratislava O. Z. Roma Production
27. 7. 2018 Bajerovce Horská obce II. Obec Bajerovce Obec Bajerovce
27. – 28. 7. 2018 12. Gemerský remeselnícky festival a konferencia remeselníkov Nádvorie remeselného centra v Krásnohorskej Dlhej Lúke Združenie gemerských remeselníkov
28. 7. 2018
10:00 hod.
6. ročník osláv kultúry Rusínov v obci Roškovce Obec Roškovce Obec Roškovce
28. 7. 2018 7. ročník folklórneho festivalu
„V srdci Novohradu“
Športové ihrisko Olováre Obec Olováre
28. 7. 2018
15:00 hod.
Oslavy 215. výročia narodenia Alexandra Duchnoviča Obec Topoľa Obec Topoľa
28. 7. – 5. 8. 2018 21. ročník letnej školy ukrajinistiky Rekreačné zariadenie Zlatá Idka - Košice Zväz skautov "PLAST" ukrajinsko-rusínskej národnosti na Slovensku
29. 7. 2018
13:30 hod.
23. ročník rusínskeho festivalu
„Ja Rusyn byv, jem i budu“
Amfiteáter v Bajerovciach Obec Bajerovce
29. 7. 2018
14:00 hod.
Prehliadka rusínskeho a šarišského folklóru Skanzen v Bardejovských Kúpeľoch Rusínska obroda na Slovensku
a Šarišské múzeum
v Bardejove
30. – 31. 7. 2018
9:00 hod.
Tesárstvo – 5. piaty ročník
ukážky ľudových remesiel
ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským,   Zlaté Klasy Kultúrne spoločenstvo v Zlatých Klasoch - Nagymagyari Kulturális Közösség
30. 7. - 03. 8. 2018 Príprava detí, mládež a pedagógov na prezentáciu poézie - 11. ročník  Kultúrneho festivalu Attilu Kaszása 2018 kultúrny dom  v Žihárci Žihárecké občianske združenie pre rozvoj občianskej iniciatívy
1.– 5. 8. 2018 Kultúrno – vzdelávací letný tábor pre rómske deti Domum Piešťany O. Z. Transparentnosť
2. 8. 2018
17:00 hod.
Čecheňora
Hviezdičky
Synagóga
Liptovský Mikuláš
Róm kaj manuš
4. 8. 2018 Romano Džives Námestie Brezno O. Z. Dajkom
4. 8. 2018
15:00 hod.
Lackovský košík Obec Lacková  Ľubovnianske osvetové stredisko
4. 8. 2018
16:00 hod.
22. Stretnutie pri vatre Ihrisko obce Becherov Obec Becherov
4. – 8. 8. 2018 Letný literárny mládežnícky kemp Drevenica Revište Rómsky literárny klub
6. 9. 2018

Dávne remeslá interaktívne

workshopy

Šamorín Fórum centrum
pre regionálny rozvoj
6.-8. 8. 2018

Text-túra

umelecká tvorivá dielňa

Krásnohorská Dlhá Lúka Spoločnosť maďarských spisovateľov na Slovensku
6. – 10. 8. 2018 Letné tvorivé dielne Gemerská Ves Obec Gemerská Ves
6. – 10. 8. 2018 Letný tábor v Podvišňovom Podvišňové Integrácia Rómov Záhorie
6. – 12. 8. 2018 15. Ľudovoumelecký
detský tábor
Dom umelcov „Ilona“
Veľký Kamenec
Kamenecké občianske združenie pre kultúru Medzibodrožia
6. – 15. 8. 2018 5. Ročník kultúrno, výchovno-vzdelávacieho tábora pre rómske deti z regiónu Poltár a okolie Rekreačné stredisko Kerametal – Kokava, Látky

Materské centrum                 Škovránok

7. – 10. 8. 2018 Folklórne dni národov a národností žijúcich v Karpatskej kotline - 11. ročník  Kultúrneho festivalu Attilu Kaszása 2018 Kultúrno-spoločenské  a informačné centrum – amfiteáter a kultúrny dom v Žihárci ZO Csemadok Žihárec
7. – 11. 8. 2018 Ľudový tanec a hudba v našich regiónoch - 11. ročník  Kultúrneho festivalu Attilu Kaszása 2018 Kultúrno-spoločenské a informačné centrum, Dom ľudového bývania a kultúrny dom v Žihárci ZO Csemadok Žihárec
8.-12. 8. 2018 20. tábor mladých spisovateľov Krásnohorská Dlhá Lúka Spoločnosť maďarských spisovateľov na Slovensku
10. 8. 2018 Literárna súťaž o cenu Pegazus Krásnohorská Dlhá Lúka Spoločnosť maďarských spisovateľov na Slovensku
10. 8. 2018 Festival MORAVA KRÁSNA ZEM – 6. ročník Galanta – nádvorie neogotický kaštieľ MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
10. – 11. 8. 2018 fORMA fEST Šamorín O. Z. FORMÁS
11. 8. 2018 festival Spájanie kultúr VIII. Holíč Integrácia Rómov Záhorie
11. 8. 2018 Ozveny minulosti Oddychová zóna
obec Hrabovčík
Obec Hrabovčík
11. 8. 2018 Amaro Fest 2018
Open Air Gipsy Festival
Amfiteater Nitra OZ Rómska Umelecká Agentúra
11. 8. 2018 6. ročník Rómskeho festivalu v Prešove Stage PKO na Hlavnej ulici pri Šarišskej galérii, Prešov OZ pre podporu vzdelávania, výchovy a kultúry - ROMAD
13. 8. 2018
14. 8. 2018
15. 8. 2018
Rómska struna na potulkách v rómskych osadách na východnom Slovensku Hranovnica, Slišský Štiavnik, Jánovce, Hrabušice, Markušovce, Rudňany, Bystrany, Luník IX, Rankovce, Bačkovík Sendrejovci  & kokavakere lavutara
13. – 15. 8. 2018 4. ročník tvorivých dielní pre deti a mládež s názvom Textil Rímske národopisné múzeum Kelemantia Obec Iža
13. – 17. 8. 2018
8:00 hod.
Tradičné rómske remeslá rozvíjajú zručnosti... Remeselný dvor u uja Joža, Dražice Šanca pre Dražice o. z.
15. a 16. 8. 2018 Keď čítanie je čtení
10. ročník
Mestská knižnica mesta Piešťany Mestská knižnica mesta Piešťany
17. – 18. 8. 2018 Novohradská veselica Obec Čeláre Obec Čeláre
17. – 18. 8. 2018 Roma Fest Gombasek Amfiteáter
Gombasek
Združenie Rómov a národnostných menšín v Slovenskej republike o. z.
18. 8. 2018 8. Medzibodrožský festival Amfiteáter Ladmovce Mesto Kráľovský Chlmec
18. 8. 2018
10:30 hod.
27. Hauerlandský festival Nitrianske Pravno Karpatskonemecký spolok na Slovensku
18. – 19. 8. 2018 Balvalfest 2018 Kokava nad Rimavicou Kultúrno výchovné
OZ Láčho Drom
18. – 25. 8. 2018 kultúrno-vzdelávací tábor Vitaj, leto! Rekreačné zariadenie Prima
Obec Vernár
Nadácia Dobrá rómska
víla Kesaj
19. 8. 2018
10:00 a 19:00 h.
Festival Vár Lak I Hradný areál mesta Fiľakovo OZ Iuvenes Neogradiensis
19. 8. 2018
15:00 hod.
Moravská Hudobná Tour
Pod májú hodovú

Plevník-Drienové areál TJ

MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
19. 8. 2018
15:00 hod.
Cigánsky bašavel 2018 Nábrežie pred Euroveou Divé maky
19. 8. 2018
10:00 hod.
Festifal Várlak I. Hradný areál Fiľakovo OZ Iuvenes Neogradienssis
19. – 25. 8. 2018 Výstava vlastivedného tábora v Kováčove na pamiatku Vincenta Bánsághiho Obec Chľab PRO  CULTURE PARKAN, n.o.
20. 8. 2018 Tanečný dom na oslavu sv. Štefana Kultúrny dom
Nové Zámky

OZ KultúrKorzó

20. – 23. 8. 2018 Kultúrne dedičstvo
detský tábor
Veľký Blh Csemadok ZO, Veľký Blh
20. – 23. 8. 2018
9:00 hod.
V objatí zabudnutých remesiel
tvorivé dielne pre deti a mládež
Malý kamenec Odkaz minulosti o. z.
20. – 24. 8. 2018 Ja som hrdý róm
detský letný tábor
Penzión Máj
Zemplínska Šírava
O. Z. Nová cesta
23. – 26. 8. 2018
16:00 hod.
Stretnutie s poľským folklórom – 100. výročie nezávislosti Poľska Hlavné námestie, Bratislava
Dubnica nad Váhom
Trenčiansske Teplice
Poľský klub
23. – 26. 8. 2018 Av manca – letný tábor Vranov nad Topľou Lomnica Gréckokatolícka rómska misia
v okrese Stará Ľubovňa
24. – 26. 8. 2018 Poľské akcenty v programoch 25. Dubnického folklórneho festivalu s medzninár. účasťou Dubnica nad Váhom Poľský klub
25. 8. 2018 JUGENDFEST 2018
Festival karpatskonemeckej mládeže
Hotel Javorna
Drienica - Sabinov

Karpatskonemecký spolok na Slovensku

25. 8. 2018
14:50 hod.
VIII. Lecsó-Folk
citarový koncert Fabotó
Veľké Kapušany Citarová skupina Fabotó
25. 8. 2018
15:00 hod.
Slávnostná festivalová akadémia Poľského klubu Stredisko „OLIWA“
Trenčianska Teplá
Poľský klub
26. 8. 2018
10:00 hod.
Slávnostná slovensko-poľská  festivalová svätá omša Rímsko-katolícky kostol v Trenčianskych Tepliciach Poľský klub
26. 8. 2018
11:00 hod.
Európsky deň
židovskej kultúry
Útulok – Židovské kultúrne a komunitné centrum, Komárno MENHÁZ - Židovské kultúrne a komunitné centrum
26. 8. 2018
16:00 hod.
Koncert na pamiatku obetí druhej svetovej vojny ul.  Eötvösa  15, Komárno Harmat  Komárňanský komorný orchester
26. 8. 2018
17:00 hod.
ROMAFEST - tradičný festival rómskej kultúry Park pri Neogotickom kaštieli v Galante Spolok pracovníkov miestnej
a regionálnej kultúry Slovenska
v Galante
27.-31. 8. 2018 Mladí lámu ľady
letný kemp národností
centrum KORAVA
 Kravany nad Dunajom
Tandem n. o.
27. 8. – 2. 9. 2018 Letný tábor PICTÚRA 2018  Tvorivá dielňa pre filmárov a fotografov amatérov penzión Včielka
Ipeľský Sokolec
o. z. MASLOMEDIA
27. 8. – 2. 9. 2018 9. medzinárodná výtvarná akadémia Rovás Löfflerova vila, Košice O. Z. Rovás
28. – 31. 8. 2018 Skúste a presvedčte sa! Malcovo Gréckokatolícka rómska misia v okrese Bardejov
28. 8. – 2. 9. 2018 37. Vzdelávací tábor v Jelenci

Obec Jelenec

Autokemping

Združenie mládeže JAIK
29. 8. 2018
15:00 hod.
Moravské Besedy - Spomienky Vrchteplá, areál MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.
29.8. - 1.9. 2018 Expedícia Chorvátsko Rijeka, Chorvátsko MORAVA KRÁSNA ZEM o.z.

31. 8. 2018
14:00 hod.

Krst časopisu
IRODALMI SZEMLE
Tiszabábolna,
Kortárs Hangon Tábor

"Spolok MADÁCH - MADÁCH EGYESÜLET"